Stojaki reklamowe POS na zlecenie, co to właściwie znaczy ?

POS ( z języka ang. point of sale)  – można to przetłumaczyć na materiały reklamowe, których zadaniem jest wspieranie sprzedaży w punkcie sprzedaży detalicznej np. w sklepie.

W USA oraz Rosji używa się również określenia POP (Point-of-Purchase).

Rozszerzenie skrutu POS , jest POSM (ang. point of sales materials).

Do POS ( POSM / POP ) zaliczamy, oprócz wielu innych:

Standy POS, jakie pełnią zadanie w sklepie ?

Prawie każdy z nas jest świadomy, że wiekszość decyzji zakupowych podejmujemy w miejscu sprzedaży detalicznej. To właśnie wszechobecne artykuły POS sprawiają,  że nasza uwaga kierowana jest na konkretną markę i produkt. Podejmujemy impulsywnych zakupów, kierując się atrakcyjną formą prezentacji produktu, która podkręśla wartość, jakość, wyjątkowość promowanego produktu. Niejednokrotnie stojaki reklamowe POS stają się stoiskami ekspozycyjnymi o wysokich walorach artystycznych, dotyczy to w szczególności artykułów luksusowych lub produktów spożywczych z wyższej półki np. alkoholi, perfum.

 

Dlaczego metalowe POS , stalowe stojaki reklamowe mają przewagę nad standami kartonowymi?

Stojaki kartonowe to dobre rozwiązanie na krutkotrwałe akcje promocyjne. Wynika to z ich małej trwałości, niskiej odporności tych standów sklepowych na wilgoć, promienie słoneczne i uderzenia wózkami sklepowymi. Jeżeli chcemy, aby nasze standy reklame stały w sklepie długi okres czasu, czyli powyzej 3 miesięcy, powinien byc zastosowany materiał, który zapewni trwałość na lata. Takim rzowiązaniem są dipalye metalowe. Mogą one też wytrzymac znacznie wyższe obciążenia niż stojaki kartonowe. Są też niezastąpione w przypadku produktów wieszanych na euro hakach , zawieszkach sklepowych. POSy metalowe mogą być oczywiście wzbogacone o kasetony świetlne, tablice reklamowe z tworzyw, topery i boki, zadrukowane i frezowane w przeróżne kształty. Zapewnia to większą trwałość na metalowe standy reklamowe POS, niż standy kartonowe. Daje też możliwość wyróżnienia wśród stojaków reklamowych, gdyż stojaki kartonowe przeważnie wyglądają identycznie w formie, różnią się jedynie nadrukiem grafiki na stand POS.

 

 

 

Facebook tel. 502 28 49 99 Facebook contact@fluidrut.com